آیا لمینت دندان دائمی است؟

در این مقاله، درباره این سوال همراهان مطب دندانپزشکی دکتر سپیده کاظمی زاده، در مورد اینکه آیا لمینت دندان، دائمی است یا خیر، توضیح می دهیم. خانم دکتر سپیده کاظمی زاده سعی کرده اند تا به طور کامل به این سوال مراجعه کنندگان به مطبشان در اصفهان، پاسخ دهند.

لمینیت دندان یکی از زیباترین و بادوام ترین روش ها جهت برطرف کردن نواقص و نازیبایی های دندانی است که با این درمان زیبایی، اعتماد به نفس و زیبایی لبخند، چندین برابر میشود.
یکی از مهمترین دغدغه ها و سؤالات مراجعین به مطب های دندانپزشکی زیبایی، این است که آیا درمانهای زیبایی دندانپزشکی، دائمی هستند یا خیر؟
فاکتورهای مختلفی میتوانند بر طول عمر، دوام و ماندگاری این روش ها تأثیرگذار باشد. در ادامه با دکتر سپیده کاظمی زاده، متخصص لمینت دندان در اصفهان و دندانپزشکی زیبایی نصف جهان، همراه باشید تا اطلاعات جامعی درباره ی این موضوع در اختیارتان قرار دهند.

تماس با ما | شماره واتساپ مرکز دندانپزشکی زیبایی دکتر سپیده کاظمی زاده

عوامل تأثیرگذار بر طول عمر لامینیت دندان

۱) کیفیت درمان، تجربه و دانش دندانپزشک، انتخاب لابراتوار بامهارت و باتجربه

یکی از مهم ترین عوامل، انتخاب صحیح دندانپزشک معالج میباشد. دندانپزشکی را انتخاب کنید که از تجربه و دانش و مهارت کافی برخوردار باشد؛ چون مراحل تراش و قالبگیری و کیفیت موادی که استفاده میکند، در موفقیت درمان تأثیرگذار است. لامینیت سرامیکی درمانی است که توسط دو مرکز انجام میشود. مراحل اولیه و تراش و قالبگیری توسط دندانپزشک انجام شده، سپس ساخت سرامیک توسط لابراتوار انجام میگردد. دندانپزشک موظف است با لابراتواری همکاری داشته باشد که علم و هنر و مهارت کافی داشته باشد.

آیا لمینت دندان دائمی است؟ مرکزلمینت سرامیکی دکتر سپیده کاظمی زاده در اصفهان

۲) آموزش به بیمار و توجه به نکات بهداشتی

کانال اینستاگرام مرکز دندانپزشکی دکتر کاظمی زاده | مرکز دندانپزشکی تخصصی دکتر سپیده کاظمی زاده

بهداشت دهان و دندان، یکی از مهمترین نکاتی است که باید به بیمار آموزش صحیح داده شود و اگر بیمار آنها را رعایت کند، در سلامت دندان ها و لثه ها بعد از درمان، بسیار مؤثر است. استفاده صحیح و کافی از مسواک، نوع خمیردندان، روش صحیح نخ دندان کشیدن و استفاده از دهانشویه، اینها همه در موفقیت درمان تأثیرگذار است.

۳) عادات پارافانکشن و نیروهای فک

بعضی از افراد در خواب، دندانقروچه یا Bruxism دارند و یا در بیداری، دندان ها را بیش از حد روی هم فشار میدهند. این عادات ناپسند، بسیار در کاهش طول عمر لامینیت تأثیرگذار است.
دندان قروچه | مطب دندانپزشکی دکتر سپیده کاظمی زاده
فشارهای زیاد باعث ساییده شدن و لب پریدگی لامینیت دندان میشود. لذا برای جلوگیری و کاهش این فشارها و محافظت از لامینیت ها برای این افراد، محافظ دندان یا نایتگارد، پیشنهاد می شود. بعضی از افراد هم عادات ناپسندی دارند که از دندان های خود به عنوان ابزار برای شکستن آجیل، باز کردن درب بطری و… استفاده میکنند که این عوامل نیز بشدت مضر و آسیب رسان می باشد.

۴) مصرف خوراکی های رنگی و اسیدی و غذاهای بسیار سفت و سخت

بعد از اتمام درمان های زیبایی، دندانپزشک موظف است توصیه های لازم نسبت به مراقبت از لامینیت ها را برای بیمار توضیح دهد. از عادات آسیب رسان نظیر مصرف آجیل های سفت، شکستن قند با دندان، جویدن یخ و مصرف خوراکی های اسیدی و رنگی، تا حد امکان پرهیز شود؛ چون اینها اثر منفی روی عمر لامینیت دارند.

۵) چکاپ های سالانه جهت بررسی وضعیت سلامت لامینیت، دندان پایه و لثه ها

تماس با ما | کانال آپارات مرکز تخصصی دندان دکتر کاظمی زاده در اصفهان

بیمار بایستی نسبت به چکاپ های سالیانه جهت بررسی سلامت دندان ها و لامینیت و لثه ها آگاهی داشته باشد و موظف است هر ۶ ماه یا سالی یک بار به دندانپزشک معالج مراجعه کند.

آیا لامینیت دندان یک روش دائمی است؟ طول عمر استفاده از این درمان چقدر است؟

تا اینجا در مورد عوامل تأثیرگذار در طول عمر و دوام لامینیت صحبت کردیم. در ادامه باید خاطرنشان کنیم با اینکه لامینیت یکی از بهترین روش ها جهت زیباتر نشان دادن لبخند می باشد و از استحکام زیادی برخوردار است؛ اما هیچ کدام از درمان های زیبایی، دائمی نیست و هر کدام طول عمر مشخصی دارند.
تماس با ما | مرکز دندان پزشکی دکتر سپیده کاظمی زاده
اگر روش درمان و مراحل، کاملاً به درستی انجام شده و از بهترین متریال دندانپزشکی استفاده شود، همچنین بیمار تمام نکات بهداشتی و مراقبت های لازم را رعایت کند؛ آنگاه طول عمر استفاده از لامینیت، حدود ۱۰ تا ۲۰ سال می باشد. پس این روش، یک روش دائمی نبوده و طول عمر آن بسیار به نحوه ی مراقبت شما از دندان هایتان بستگی دارد. لامینیت نیازی به پایش دوره ای مثل کامپوزیت ندارد و اگر مشکلی برایش پیش بیاید یا دچار لب پریدگی شود، باید کاملاً تعویض شده و از اول ساخت آن انجام شود. در این مقاله سعی کردیم تا شما عزیزان را با مهمترین نکات در زمینه دوام و ماندگاری لامینیت آشنا سازیم.

صفحات مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست