بلیچینگ در خانه (مزایا، معایب، طول درمان)

در این نوشته از مرکز دندانپزشکی دکتر سپیده کاظمی زاده، در خصوص درمان پرطرفدار دندانپزشکی زیبایی، به نام بلیچینگ در خانه، برای شما توضیح می دهیم. با ما همراه باشید.

 سفیدکردن دندان با استفاده از بلیچینگ در اصفهان، از پر طرف‌دارترین خدمات دندانپزشکی زیبایی در اصفهان است که در مرکز دندانپزشکی زیبایی دکتر سپیده کاظمی‌زاده ارائه می‌گردد.

تماس با ما | شماره واتساپ مرکز دندانپزشکی زیبایی دکتر سپیده کاظمی زاده

 درمان بلیچینگ یا سفیدکردن دندان­ ها، به دو صورت بلیچینگ در مطب (Office Bleaching) و بلیچینگ در منزل (Home Bleaching) انجام می­شود که در هر دو روش، بیس مواد هیدروژن پراکسید هست که باعث می­شود بدرنگی داخل دندان اکسید و دندان­ها یک الی چند درجه سفیدتر و روشن‌تر شوند. تفاوت این دو روش، در نوع ماده مورداستفاده و غلظت آن­هاست. در نوع آفیس یا مطبی، چون غلظت ژل بالاتر بوده و ماده قوی‌تر است و توسط نور فعال می­شود، ماده سریع‌تر باعث سفیدشدن می‌گردد؛ ولی در روش خانگی برای سفیدکردن دندان، حداقل یک هفته زمان لازم است.

کانال اینستاگرام مرکز دندانپزشکی دکتر کاظمی زاده | مرکز دندانپزشکی تخصصی دکتر سپیده کاظمی زاده

سفیدکردن دندان ­ها با روش بلیچینگ هوم به چه صورت است؟

 در جلسه اول، وقتی بیمار به دندان‌پزشک مراجعه می­کند از فک او قالبی تهیه شده و به لابراتوآر ارسال می­شود. لابراتوآر یک تری شفاف (Clear tray) برای او می­سازد که یک قالب از جنس پلاستیکی نرم و شفاف است.

 در جلسه دوم، این تری داخل دهان بیمار امتحان می­شود و آموزش­های لازم به او داده شده و به همراه یک ژل سفید کننده خانگی به او تحویل داده می­شود.

بلیچینگ در خانه | مطب دکتر سپیده کاظمی زاده در اصفهان

 هر شب (به مدت یک الی دو هفته) بیمار بایستی بعد از مسواک و نخ دندان، کمی از ژل را داخل‌تری تزریق کرده و به مدت 4 الی 5 ساعت قالب را روی دندان­های خود قرار دهد. در هر بار استفاده بهتر است تری یک فک فقط در دهان گذاشته شود و بعد از یک هفته از تری فک مقابل استفاده کند، اگر در زمان استفاده مقداری از ژل از داخل‌تری خارج شد و روی لثه­ها قرار گرفت حتماً بیمار با یک گاز یا دستمال‌کاغذی آن را تمیز کند تا تماسی با لثه نداشته باشد.

 بعد از خارج‌کردن تری از داخل دهان، کاملاً آن را شسته و روی کست گچی قرار دهد تا تری تغییر فرم ندهد و سطح دندان‌ها نیز کاملاً با مسواک شسته شود. در طول مدت‌زمان درمان Bleaching، از مصرف مواد غذایی رنگی یا اسیدی مثل چای، قهوه، نوشابه، مرکبات و سیگار، تاحدامکان اجتناب شود یا بلافاصله بعد از مصرف آن­ها، دهان خود را بشویید.  یک هفته بعد از درمان، بایستی برای بررسی تغییر میزان بدرنگی، به دندانپزشک مراجعه کنید که اگر نیاز هست درمان برای یک هفته دیگر تکرار شود.

بلیچینگ در خانه | مرکز بلیچینگ دندان در اصفهان با مدیریت خانم دکتر کاظمی زادهنکته مهم این است که بدانیم بلیچینگ فقط روی نسج دندان تأثیر دارد و باعث سفیدشدن دندان طبیعی می­شود و روی کامپوزیت، لمینت و روکش هیچ‌گونه تأثیری ندارد؛ لذا قبل از هرگونه درمان زیبایی و ترمیم­های کامپوزیتی، ابتدا بایستی بلیچینگ انجام شود تا رنگ دندان‌ها به ثبات برسد و سپس درمان‌های زیبایی دیگر انجام شود.

عوارض بلیچینگ هوم:

 در حال حاضر Bleaching محافظه‌کارانه‌ترین و بی‌خطرترین درمان زیبایی است؛ چون هیچ‌گونه تراشی قرار نیست روی دندان انجام شود، فقط با تولید اکسیژن، بد رنگی­های داخل دندان را از بین می­برد. تنها عارضهٔ برگشت‌پذیر آن حساسیت دندانی است که با استفاده از خمیردندان‌های ضد حساسیت و استفاده یک شب در میان از تری (در صورت بروز حساسیت زیاد) می­توان این حساسیت را کنترل کرد.

تماس با ما | کانال آپارات مرکز تخصصی دندان دکتر کاظمی زاده در اصفهان

کلام آخر

برای بلیچینگ دندان‌ در اصفهان، می‌توانید با دکتر دندانپزشکی زیبایی اصفهان، خانم دکتر سپیده کاظمی‌زاده، در ارتباط باشید و مشاوره‌های لازم را دریافت نمایید.

همچنین برای آشنایی با سایر خدمات مرکز دندانپزشکی دکتر سپیده کاظمی زاده می توانید از صفحات لمینت سرامیکی در اصفهان، کامپوزیت دندان در اصفهان و تفاوت بلیچینگ و کامپوزیت ونیر دندان، دیدن فرمایید.


صفحات مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست