آیا دندان لمینت شده را می توان عصب کشی کرد؟

عصب کشی دندان لمینت شده یکی از دغدغه های مراجعه کنندگان به مطب دکتر سپیده کاظمی زاده است اما خوب است بدانید که عصب کشی دندان، هیچ تداخلی با لمینت سرامیکی ندارد.

یکی از دغدغه های بیمارانی است که درمان لمینت سرامیکی دندان را در مرکز دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی دکتر سپیده کاظمی زاده در اصفهان، دریافت کرده اند این است که آیا بعد از لمینت می توانند عصب کشی کنند یا خیر؟ اینجا در مطب دکتر کاظمی زاده در اصفهان به این پرسش مراجعه کنندگان گرامی، به طور کامل پاسخ داده ایم. با ما همراه باشید.

تماس با ما | شماره واتساپ مرکز دندانپزشکی زیبایی دکتر سپیده کاظمی زاده

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان (لمینت پرسلن که به ونیر پرسلن معروف است) پوسته ای نازک است که بر اساس نیاز فرد، توسط مواد رنگی دندان طراحی می شود. این پوسته ها به منظور تغییر رنگ، شکل، اندازه یا طول دندان و بهبود ظاهر آن ها به سطح جلویی دندان چسبانده می شوند.

کانال اینستاگرام مرکز دندانپزشکی دکتر کاظمی زاده | مرکز دندانپزشکی تخصصی دکتر سپیده کاظمی زاده

لمینت پرسلن را از لایه های نازک چینی مختلف که با مینای دندان طبیعی و لایه چسبنده جایگزین می شود، می سازند. در کنار جنبه زیبایی، عملکرد صحیح لمینت نیز مهم است و چسباندن صحیح و قوی لمینت چینی به دندان طبیعی، ضروری است. دندانپزشک پس از نصب از رزین های حساس به نور استفاده می کند تا زمانی که لمینت با چشمک زدن اشعه مخصوص، محکم شود. همچنین با توجه به مواد به کار برده شده، قیمت لمینت سرامیکی دندان در اصفهان نسبت به قیمت کامپوزیت دندان در اصفهان و سایر درمان های دندانپزشکی زیبایی اصفهان، مانند بلیچینگ دندان در اصفهان و اصلاح لبخند هالیوودی در اصفهان، بیشتر است.

باندینگ صحیح لمینت سرامیکی دندان | مطب دکتر سپیده کاظمی زاده

عصب کشی دندان چیست؟

عصب کشی دندان یا درمان ریشه، درمانی است که در داخل دندان انجام می شود. در طی این فرآیند، اعصاب، رگ های خونی، میکروب ها و سموم را می توان از دندان خارج کرد. این روش درمانی است که در آن پالپ (اعصاب) و کانال های ریشه (کانال های عصبی) منتهی به ریشه باید برداشته شوند تا از کشیدن دندان عفونی، جلوگیری شود.

تماس با ما | کانال آپارات مرکز تخصصی دندان دکتر کاظمی زاده در اصفهان

آیا دندان لمینت شده را می‌توان عصب کشی کرد؟

عصب کشی دندان | آیا دندان لمینت شده را می توان عصب کشی کرد؟ترمیم ریشۀ دندان یا اندو، زمانی لازم است که به علت پوسیدگی یا ضربه به پالپ دندان که در مرکز دندان قرار دارد، پالپ ملتهب و عفونی ‌شود. برای درمان ریشه، در دندانهای قدامی (جلویی) برای رسیدن به کانال ریشه، سوراخی از پشت دندان ایجاد می‌شود. همچنین برای دندانهای خلفی (عقبی)، از سطح اکلوزال یا سطح جونده، سوراخی در تاج دندان ایجاد می‌شود تا توسط این سوراخ، امکان تمیز کردن کانالهای ریشه وجود داشته باشد.

آیا امکان درمان ریشه بعد از لمینت دندان، وجود دارد؟

حال اگر لمینت دندان در اصفهان انجام دادیم و روزی نیاز به معالجۀ ریشه شد، امکانش هست یا خیر؟ از آنجائیکه حفرۀ اکسس یا دسترسی برای درمان ریشه، از سطح پشتی دندانهای جلویی ایجاد می‌شود؛ پس درمان ریشۀ این دندانها هیچ ربطی به پرسلن ونیر کار شدۀ روی سطح بیرونی دندان ندارد. پس جای نگرانی نیست و امکان عصب کشی دندان لمینت شده و درمان ریشه دندان، به راحتی امکان پذیر بوده و هیچ تداخلی با لمینت دندان، ندارد.

اما گاهی اوقات دندان زیر لمینیت بسیار پوسیده و ضعیف شده است. از آنجائیکه بعد از درمان ریشه، دندان ترد و شکننده می‌شود، در چنین شرایطی نیاز است لمینیت با فرز برداشته شده و دندان بعد از عصب کشی و ترمیم، توسط روکش کل دندان، پوشیده شود.

کمتر شدن دوام و ماندگاری لمینیت پس از معالجۀ ریشه (عصب کشی)

کمتر شدن دوام و ماندگاری لمینیت پس از عصب کشی دندان | مطب دندانپزشکی دکتر سپیده کاظمی زاده

معمولاً بعد از عصب کشی، به علت از بین رفتن عروق خونی و اعصاب، دندان ها رطوبتشان را از دست داده و ترد و شکننده می‌شوند؛ لذا کلاً دوام و استحکام دندان عصب کشی شده، نسبت به دندان سالم و زنده، کمتر است.

کلام آخر

درمان عصب کشی دندان، هیچ تداخلی با لمینت سرامیکی نداشته و شما با دندان های لمینت شده مانند سایر افراد می توانید دندان های خود را عصب کشی کنید. درصورت وجود هر گونه سوال یا پرسش در خصوص لمینت سرامیکی و یا عصب کشی دندان، همکاران ما در مطب دکتر کاظمی زاده، یکی از بهترین دکتر های دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی اصفهان، در خدمت شما هستند.

صفحات مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست