انتخاب بهترین رنگ لمینت های دندان

انتخاب بهترین رنگ لمینت، انتخابی مهم است که باید بدون عجله و آگاهانه صورت بگیرد. اینجا در مرکز زیبایی دکتر سپیده کاظمی زاده، سعی کردیم در مورد انتخاب رنگ برای لمینت سرامیکی دندان، توضیحات کامل را ارائه کنیم. با ما همراه باشید.

دلایل  زیادی وجود دارد که چرا می خواهید رنگ دندان های خود را بدانید؛ به خصوص در درمان های دندانپزشکی، برای دستیابی به نتایج مطلوب، مهم است که بدانید رنگ دندان شما چیست؟ درمان‌هایی مانند سفید کردن دندان، روکش‌های لمینت و ونیر کامپوزیت، ایمپلنت‌های دندان و حتی پرکردن دندان‌ها، همگی با دانستن رنگ صحیح دندان شما مفید هستند. اینجا در مرکز دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی دکتر سپیده کاظمی زاده در اصفهان، با شما هستیم تا اطلاعات کاملی در خصوص انتخاب رنگ لمینت دندان، به شما بدهیم.

تماس با ما | شماره واتساپ مرکز دندانپزشکی زیبایی دکتر سپیده کاظمی زاده

رنگ لمینت دندان به چه عواملی بستگی دارد ؟

طیف رنگی لمینت دندان | مرکز دندانپزشکی دکتر سپیده کاظمی زادهاز مهم‌ترین بخش‌های درمان لمینت سرامیکی دندان اصفهان و همچنین درمان های دیگر مانند لبخند هالیوودی اصفهان، اصلاح لبخند لثه ای اصفهان و اصلاح طرح لبخند در اصفهان و هر نقطه دیگر از دنیا، انتخاب رنگ مناسب برای دندان است. لمینت سرامیکی دندان در اصفهان، جزو درمان‌های پر طرف‌دار دندانپزشکی زیبایی محسوب می‌شود. این تصور اشتباهی است که لمینت‌ها بسیار سفید و غیرطبیعی هستند؛ درصورتی‌که لمینت‌ها و کامپوزیت‌ها، طیف رنگ‌های مختلفی، از رنگ‌های طبیعی تا خیلی سفید دارند که بر اساس سلیقه شما و مشاورۀ دندانپزشک، می‌توانید رنگ موردنظرتان را انتخاب کنید.

کانال اینستاگرام مرکز دندانپزشکی دکتر کاظمی زاده | مرکز دندانپزشکی تخصصی دکتر سپیده کاظمی زاده

در انتخاب رنگ لمینت دندان، چه مواردی را باید در نظر بگیریم؟

برای اینکه انتخاب صحیحی داشته باشیم علاوه بر سلیقۀ بیمار، در نظر داشتن موارد زیر بسیار کمک کننده است:

تماس با ما | کانال آپارات مرکز تخصصی دندان دکتر کاظمی زاده در اصفهان

رنگ پوست بیمار

هر چه پوست بیمار روشنتر باشد، می توانید رنگ سفیدتری برای لمینت ها انتخاب کنید ولی هرچه رنگ پوست تیرهتر باشد، بایستی از طیف رنگهای طبیعیتر استفاده کنیم و از طیف رنگهای خیلی سفید فاصله بگیریم تا لبخند، مصنوعی به نظر نرسد.

رنگ چشم بیمار

تناسب رنگ لمینت با رنگ چشم | مطب دندانپزشکی دکتر سپیده کاظمی زاده در اصفهان نباید تمایز زیادی بین رنگ دندان‌ها و سفیدی چشم (صلبیۀ چشم) وجود داشته باشد. اگر رنگ لمینت، از سفیدی چشم روشن‌تر و سفیدتر باشد، باعث می‌شود که دندان‌هایتان حالت نچرال و طبیعی نداشته باشد.

رنگ دندان‌های دیگر

 اگر قصد ندارید همۀ دندان‌های فک بالا یا هر دو فک را درمان کنید یا فقط می‌خواهید یکی دو عدد از دندان‌ها را لمینت کنید، بایستی رنگ لمینت‌ها، با رنگ دندان‌های کناری، همخوانی داشته باشد و از رنگ‌های کاملاً طبیعی مشابه دندان‌های خودتان، استفاده کنید. همچنین اگر فقط می‌خواهید دندان‌های فک بالا را لمینت کنید، توجه به رنگ دندان‌های فک پایین نیز حائز اهمیت است. (درصورتی‌که تصمیم دارید رنگ دندان‌های فک پایین را توسط درمان بلیچینگ کمی سفیدتر کنید؛ نهایتاً می‌توانید یک الی دو درجه رنگ لمینت‌های فک بالا را سفیدتر انتخاب کنید.)

 سن و جنسیت

در سنین پایین‌تر انتخاب رنگ‌های سفیدتر و در سنین بالاتر، رنگ‌های با طیف طبیعی، مناسب‌تر است. در آقایان بهتر است رنگ‌های طبیعی‌تر انتخاب شود؛ ولی در خانم‌ها مخصوصاً با رنگ پوست سفید، می‌توان از رنگ‌های خیلی سفید نیز استفاده کرد.

 شغل

 یکی از عواملی که در انتخاب رنگ بسیار مهم است، شغل شما است. افرادی که شغل‌های اداری دارند، بهتر است درمان‌های طبیعی‌تر داشته باشند؛ ولی افراد مشهور و چهره‌ها، می‌توانند برای جذابیت بیشتر چهرۀ خود، رنگ‌های سفیدتر را برای درمان انتخاب کنند.

تماس با ما | مرکز دندان پزشکی دکتر سپیده کاظمی زاده

انواع رنگ‌های لمینت

 پس علاوه بر اینکه آناتومی لمینت، در طبیعی به‌نظررسیدن لمینت سرامیکی و کامپوزیت دندان اصفهان، حائز اهمیت است، رنگ نیز پارامتری است که بسیار در یک درمان موفق و نچرال مهم است. پس لطفاً غیر از سلیقۀ خودتان، دقیق به مشاوره‌های پزشکتان، موقع انتخاب رنگ گوش دهید و اعتماد کنید.
دندانپزشکان در هنگام انتخاب رنگ برای درمان‌های لمینت سرامیکی وبلیچینگ دندان در اصفهان، از کیت‌های انتخاب رنگ استفاده می‌کنند. دندانپزشکان، گزینه‌های رنگی را در کنار دندان‌های طبیعی فرد قرار می‌دهند تا ابتدا رنگ دندان‌های خود بیمار مشخص شود. معمولاً رنگ‌های طبیعی ۴ دسته دارند: (از A تا D) که رنگ‌های طیف A در لمینت، بیشتر کاربرد دارند.

کیت های انتخاب رنگ لمینت سرامیکی دندان | مرکز دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی در اصفهان اگرچه هر دندانپزشکی سیستم خاص خود را برای تعیین رنگ دندان دارد، یک روش رایج وجود دارد که می‌توان از آن استفاده کرد. در این روش از راهنمای رنگ لمینت، به‌عنوان مرجع مقایسه دندان‌ها استفاده می‌شود. راهنمای رنگ‌های لمینت، دارای چهار دسته اصلی است.
دسته اول، A، نمونه‌ای از دندان‌ها را از سفید تا قهوه‌ای مایل به قرمز است. دسته بعدی، B، نمونه دیگری از دندان‌ها از سفید تا زرد مایل به قرمز را نشان می‌دهد. رده C نمونه‌ای از دندان‌های سفید تا خاکستری بوده و در نهایت، دسته D نمونه‌ای از دندان‌ها از سفید تا خاکستری مایل به قرمز است.

 در این دسته‌بندی‌ها، رنگ‌های مختلفی از روشن تا تیره وجود دارد. تنوع رنگ‌ها به راهنمای رنگ مورداستفاده برای لمینت، بستگی دارد. به‌عنوان‌مثال، برخی از آن‌ها، تنها چهاررنگ برای هر دسته دارند؛ درحالی‌که برخی دیگر ممکن است تعداد رنگ بیشتری داشته باشند. با استفاده از راهنمای چهاررنگ، بیشتر افراد دندان‌هایی به رنگ A۳ دارند، به این معنی که تا حدودی قهوه‌ای مایل به قرمز هستند. این سایه دندان متوسط و طبیعی در نظر گرفته می‌شود.

 بااین‌حال، امروزه بسیاری از افراد می‌خواهند دندان‌هایشان سفیدتر و درخشان‌تر به نظر برسد و درخواست می‌کنند که رنگ دندان‌های خود را بهتر کنند. هنگامی که تحت درمان‌های سفیدکننده قرار می‌گیرند، بسیاری از افراد درخواست می‌کنند که دندان‌هایشان به سطح B1 برسد. معمولاً تصور می‌شود رنگ B1، سفیدترین رنگ باشد، اما این طور نیست.

 رنگ B1، درگذشتهٔ، سفیدترین رنگ، برای دندان‌های طبیعی بود. در حال حاضر، رنگ‌هایی حتی روشن‌تر از رنگ B1 نیز وجود دارد. این رنگ‌ها اغلب به‌عنوان رنگ‌های هالیوودی شناخته می‌شوند، زیرا سفیدتر از هر دندان طبیعی هستند.

در مورد روکش‌های لمینت، رنگ دندان شما به دو دلیل، مهم است. دلیل اول این است که اگر فقط روی یک یا حتی چند دندان روکش می‌زنید، می‌خواهید که با دندان‌های موجود شما تناسب داشته باشند؛ بنابراین، رنگ دندان شما باید مشخص شود تا لمینت‌ها را بتوان در آن رنگ تولید کرد. دلیل دوم این است که اگر روی تمام دندان‌هایتان روکش می‌زنید و دوست دارید این روکش‌ها، رنگ سفیدتری نسبت به دندان‌های موجودتان داشته باشند. در این مورد، باید رنگ دندان خود را مشخص کنید تا بتوانید میزان سفیدی موردنظر خود را برگزینید.

کلام آخر با دیدی کلی درباره انتخاب رنگ لمینت دندان
انتخاب رنگ لمینت یک انتخاب مهم است که در صورت دقت نکردن به آن هزینه های زیادی را بر دوش بیمار می گذارد؛ بنابراین برای انتخاب رنگ لمینت حتماً به موارد ذکر در بالا دقت کنید و از یک متخصص دندانپزشکی زیبایی در اصفهان، مشورت بگیرید.

برای انجام درمان لمینت سرامیکی در اصفهان، می‌توانید با ما در بهترین مرکز دندانپزشکی زیبایی در اصفهان، با مدیریت خانم دکتر سپیده کاظمی‌زاده، همراه باشید.

صفحات مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست