لمینیت دندان اصفهان

لمینت دندان (Dental laminate) که گاهی به آن ونیر (Veneer) نیز گفته می شود، روکش نازکی است که همرنگ دندان، و جهت بهبود زیبایی لبخند و ظاهر کلی فرد طراحی شده است.

لامینیت سرامیکی چیست؟

بعد از تراش دندان‌ها به‌اندازه ­ی 0.3 – 0.5 میلی­متر، قالبی از داخل دهان بیمار تهیه می­شود و برای لابراتوار ارسال می­شود. بعد از حدود 3 الی 4 هفته این پوسته‌های سرامیکی در لابراتوار ساخته می­شود و در جلسۀ دوم این پوسته‌های زیبای سرامیکی توسط دندانپزشک روی سطح خارجی دندان‌ها چسبانده می‌شود.

تماس با ما | شماره واتساپ مرکز دندانپزشکی زیبایی دکتر سپیده کاظمی زاده

خدمات مطب دکتر سپیده کاظمی زاده

یکی از روش‌های متداول برای اصلاح طرح لبخند در اصفهان، استفاده از لمینت سرامیکی دندان و کامپوزیت دندان در نصف جهان است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی در زمینه دندانپزشکی زیبایی، با استفاده از لمینت سرامیکی می‌توان بسیاری از نقص‌های دندان را برطرف کرد و هنگام خندیدن اعتماد به نفس بالاتری داشت. نصب روکش های سرامیکی آسان و بدون درد است و می توان آن را در دو تا سه جلسه در مطب دندانپزشکی زیبایی دکتر کاظمی زاده نصب کرد.

خدمات دندانپزشکی زیبایی کلینیک دکتر کاظمی زاده در اصفهان

کامپوزیت ونیر، لمینت سرامیکی، روکش تمام سرامیک، جرمگیری، اصلاح طرح لبخند و بلیچینگ دندان در اصفهان

خدمات دندانپزشکی ترمیمی مطب دکتر کاظمی زاده در اصفهان

ترمیم دندان با آمالگام، ترمیم دندان با مواد همرنگ دندان، ترمیم دندان‌های بسیار پوسیده، اینله و انله سرامیکی، بستن فضا (دیاستم) بین دندان‌ها با کامپوزیت

مقایسه لمینت سرامیکی و کامپوزیت ونیر

تفاوت بین لمینیت سرامیکی و ونیر کامپوزیت

موارد کاربرد لمینت دندان

در مواردی که دندان ها دچار نقص کانتور یا شکل و رنگ هستند،لمینت سرامیکی درمان مناسبی می باشد .عموما لمینت سرامیکی برای اصلاح موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد .

 • دندان هایی که براثر عصب کشی و یا مصرف بیش از انداره فلوراید دچار تغییر رنگ شده باشند .
 • دندان هایی که بر اثر ضربه ترک خوره یا شکسته اند
 • دندان های نامرتبی که با درمان زیبایی امکان اصلاح دارند و نیاز به ارتودنسی ندارند
 • دندان هایی که دچار فواصل بین دندانی یا دیاستم هستند .

چه افرادی نمی توانند دندان های خود را لمینت کنند؟

 • افرادی که در ناحیه لثه دچار التهاب هستند و یا لثه هایی تحلیل پذیر دارند.
 • دندان هایی که براثر بروز پوسیدگی های شدید و پر شدگی های مکرر دچار ضعف و شکست هستند و به اصطلاح به روکش نیاز دارند.
 • افرادی که دندان آنها روکش مینای کافی ندارد.

مزایای لمینیت های سرامیکی چیست ؟

 • افزایش اعتماد به نفس به واسطه اصلاح فرم لبخند و طراحی لبخند با استفاده از لمینیت سرامیکی
 • کم تهاجمی بودن درمان لمینیت سرامیکی
 • مقاوم در برابر تغییر رنگ بر خلاف ونیر های کامپوزیتی که نسبت به رنگ دانه ها تاثیرپذیر هستند.
 • دوام بالا نسبت به ونیر کامپوزیت

 

لومینیزر دندان چیست؟ مقایسه ونیر با لومینیزر دندان

سوالات زیادی از طرف مراجعین درمان های زیبایی به مرکز دندانپزشکی زیبایی دکتر کاظکی زاده در اصفهان، پرسیده می شود که فرق لومینیرز و لمینیت سرامیکی در چیست ؟ اساسا لومینیرز نوعی از روکش های سرامیکی است که برای قرار دادن آن روی دندان ها نیاز به تراش نیست و نصب ان بدون تراش انجام می شود. بنابراین لومینیرز نوعی تکنیک نصب روکش های سرامیکی است و به نوعی نام یک برند می باشد . شایان ذکر است قیمت هر دو حالت یکی می باشد و جنس و ماندگاری لومینیرز و لمینیت سرامیکی نیز دقیقا یکسان است .

مراقبت های بعد از لمینیت دندان

اگر شما به عنوان یک زیباجو پس از درمان لمینیت های سرامیکی، نکات مهم در نگهداری از انها را رعایت نمایید، ماندگاری لمینیت ها تا 15 سال نیز خواهد رسید. مسواک زدن های مرتب و استفاده از نخ دندان یا واتر جت برای خارج کردن مواد غذایی بین دندان ها و همچنین ضدعفونی کردن دهان با دهانشویه و مراجعه منظم به دندانپزشک برای معاینه  سلامت دندان ها و لثه و عدم استفاده زیاد از سیگار و دخانیات و خوردنی های رنگی و آبکشی دهان پس از مصرف خوراکی های رنگی، از جمله مواردی هستند که در طول عمر لمینیت های سرامیکی موثر هستند.

لمینیت سرامیکی به همراه روکش سرامیکی در اصفهان

بهترین نوع لمینیت دندان در اصفهان :

امروزه بسیاری از افرادی که در اصفهان دنبال اصلاح طرح لبخند و رفع نواقص ظاهری دندان‌های خود هستند به سراغ درمان‌های کامپوزیتی یا لامینیتی هستند که لامینیت سرامیکی طرفداران زیادی دارد. در این بخش قصد داریم با بیان جزئیات بیشتر در مورد لمینیت و انواع آن شما را بیشتر با این درمان پرطرفدار آشنا کنیم.

لمینت های سرامیکی یا پرسلن ونیرها زیباترین، کم ضررترین و ماندگارترین نوع لمینیت دندان هستند که پوسته‌های نازک پرسلنی به ضخامت 5/0 میلی‌متر روی دندان تراش خورده بیمار قرار داده می‌شود و با استفاده از سمانهای رزینی چسبانده می‌شود. بعد از تراشیده شدن دندان‌ها، قالب‌های گرفته شده از بیمار برای لابراتوار ارسال می‌شود و ساخت آن‌ها در لابراتوار حدوداً 3 الی 4 هفته طول می‌کشد که در این مدت روی دندان‌های تراشیده شده‌ی بیمار رستوریشن های موقتی قرار داده می‌شود و در جلسه‌ی تحویل، لامینیت ها روی دندان‌های بیمار امتحان می‌شود و سپس به بیمار تحویل داده می‌شود.

انواع لامینیت های سرامیکی:

 لامینیت سرامیکی فلدسپاتیک

احتمالاً چشم گیرترین نتیجه را از بین همه‌ی انواع لمینیت های دندانی ایجاد می‌کند زیرا به جای استفاده از پایه، سرامیک‌ها به صورت سفارشی توسط یک تکنسین بسیار ماهر روی هم قرار می‌گیرد و از آنجایی که ساخت و طراحی آن دشوارتر است هزینه‌ی بالاتری دارد. ماندگاری بالا، زیبایی و قیمت بالا از خصوصیات مهم آن می‌باشد.

 لامینیت سرامیکی E.MAX ایمکس

لمینیت ایمکس را می‌توان جدیدترین متد دندانپزشکی زیبایی در دنیا دانست که زیبایی، ظرافت و شفافیت بالا، استحکام و طول عمر بالا جز ویژگی‌های آن می‌باشد. بیس این لمینیت از جنس لیتیوم دی سیلیکات است. Lithium disilicate

 لمینیت سرامیکی زیرکونیوم

زیرکونیوم یک روکش بسیار محکم است که تقریباً ضخامت زیادی دارد و به دلیل ضخامت بالا، باید مقدار زیادی از دندان پایه تراشیده شود. بیشتر از زیرکونیوم برای ساختن روکش‌های تمام سرامیک استفاده می‌شود.

بیس این سیستم زیرکونیا از جنس اکسید زیرکونیوم هست که با خمیر چینی بصورت لایه لایه روی این بیس پوشیده می‌شود و داخل کوره پخته می‌شود. مقاومت بسیار بالا و استحکام فوق‌العاده اما شفافیت کمتر از ویژگی‌های آن می‌باشد.

لمینیت سرامیکی سیستم CAD/CAM

کاد – کام یک سیستم سرامیکی برای ساخت لامینیت و روکش است که توسط کامپیوتر و با تراش یک بلوک سرامیکی انجام می‌شود.

با این روش ظرف چند ساعت می‌توان در مطب لمینیت یا روکش سرامیکی ساخت و بعد از اسکن کردن از دندان‌ها به جای قالب‌گیری سنتی، اطلاعات به کامپیوتر منتقل شده و به صورت مجازی طراحی انجام می‌شود و این اطلاعات به دستگاه تراش منتقل می‌شود سپس روی یک بلوک سرامیکی تراش انجام می‌شود و لمینیت یا روکش ساخته می‌شود.

مزیت اصلی این روش این است که در یک جلسه و مدت ‌زمان کوتاه، رستوریشن به بیمار تحویل داده می‌شود. اما عیب اصلی آن این است که چون از یک بلوک تک رنگ ساخته می‌شود لذا زیبایی و طبیعی بودن آن نسبت به سیستم‌هایی که لایه لایه و از رنگ‌های مختلف سرامیک استفاده می‌شود، کمتر است.

 لمینیت سرامیکی لومینیرز

مهمترین ویژگی این لمینیت ها این است که چون قابلیت ساخت در ضخامت‌های بسیار نازک در حد لنز چشم را دارند لذا نیاز به تراش دندان پایه نیست ولی عیب آن این است که هزینه‌ی ساخت آن بسیار بالا است و برای ساخت آن باید قالب گرفته شده از بیمار به خارج از کشور ارسال شود.

هزینه و قیمت لمینت سرامیکی در اصفهان

هزینه لمینت دندان نسبت به قیمت کامپوزیت دندان در اصفهان بیشتر بوده و به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای اطلاع بیشتر می توانید از صفحه قیمت لمینت دندان در اصفهان دیدن فرمایید.

برای اطلاع از تعرفه و قیمت لمینت دندان لازم است با مطب دکتر سپیده کاظمی زاده تماس بگیرید. قیمت لمینت دندان با توجه به خدمات دندانپزشکی زیبایی در اصفهان، تغییر می‌کند.

درمان ترکیبی لامینیت سرامیکی و روکشهای زیرکونیا برای دندانهای قدامی و بریج تمام سرامیک جهت جایگزینی دندانهای ازدست رفته ی خلفی بیمار عزیز از اصفهان 

لمینیت سرامیکی در اصفهان

پاسخ سوال متداول از زبان دکتر سپیده کاظمی زاده

خدمات مطب لمینت دندان دکتر سپیده کاظمی زاده، در شهر های دیگر اصفهان نیز انجام میگردد؟

بله بیماران در شهر های دیگر اصفهان مانند کاشان، خمینی شهر، نجف آباد،فریدن و فولادشهر و … ، نیز می توانند با مراجعه به راه های ارتباطی ذکر شده در این سایت، نوبت لمینت دندان خود را رزرو کنند.

آیا دکتر کاظمی زاده پزشک عمومی هستند یا متخصص و رشته تخصص ایشان چیست؟

همانطور که در بالا ذکر شد خانم دکتر سپیده کاظمی زاده متخصص دندانپزشکی از دانشگاه علوم پزشکی هستند.  ایشان متخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی هستند.

آیا مطب دندانپزشکی خانم دکتر سپیده کاظمی زاده، خدمات دیگری به غیر از لمینت نیز ارائه می دهد؟

بله همانطور که در بالا ذکر شد مطب دکتر کاظمی زاده در زمینه کامپوزیت دندان، بلچینگ دندان و انواع خدمات دندانپزشکی ترمیمی در اصفهان مانند ترمیم دندان با آمالگام، عصب‌کشی و … در اصفهان، به ارائه خدمات می پردازد.

در پایان

در صورت وجود هرگونه سوال یا پرسش ما در مطب دکتر سپیده کاظمی زاده، متخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی آماده پاسخ گویی به شما زیباجویان گرامی هستیم. همچنین می توانید به مطب دندانپزشکی زیبایی دکتر سپیده کاظمی زاده متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی در اصفهان مراجعه کنید.

صفحات مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست