کامپوزیت دندان اصفهان

کامپوزیت ونیر چیست؟
کامپوزیت یک ماده ی رزینی است که به فرم خمیر داخل تیوب‌هایی وجود دارد که دندانپزشک این ماده ی خمیری را روی دندان‌ها قرار می‌دهد. بعد از اینکه با نور آنها را سفت‌وسخت کرد، آنها را به فرم دندان طبیعی درمی‌آورد و سطح آنها را صاف و صیقلی می‌کند. به این درمان پرطرف‌دار زیبایی در اصفهان، کامپوزیت ونیر گفته می‌شود که از رنگ‌های طبیعی تا رنگ‌های بسیار سفید می‌تواند متغیر باشد.

کامپوزیت ونیر چیست؟

کامپوزیت یک ماده­ ی رزینی است که به فرم خمیر داخل تیوب‌هایی وجود دارد که دندانپزشک این ماده­ ی خمیری را روی دندان‌ها قرار می‌دهد. بعد از اینکه با نور آنها را سفت‌وسخت کرد، آنها را به فرم دندان طبیعی درمی‌آورد و سطح آنها را صاف و صیقلی می‌کند. به این درمان پرطرف‌دار زیبایی، کامپوزیت ونیر گفته می‌شود که از رنگ‌های طبیعی تا رنگ‌های بسیار سفید می‌تواند متغیر باشد.

تماس با ما | شماره واتساپ مرکز دندانپزشکی زیبایی دکتر سپیده کاظمی زاده

روش های زیبایی دیگری نیز مانند لمینت دندان برای اصلاح طرح لبخند در اصفهان وجود دارند؛ اما قیمت کامپوزیت دندان در برابر قیمت لمینت دندان در اصفهان بسیار پایین تر و به صرفه تر خواهد بود.

خدمات ونیر کامپوزیت در مطب دکتر سپیده کاظمی زاده

وقتی لبخند شما نیاز به ترمیم دارد، استفاده از کامپوزیت دندان ممکن است یکی از راه حل ها باشد. کامپوزیت دندان می‌تواند لبخند شما را در حین ترمیم حفره‌ها، ترک‌ها یا تغییر رنگ بازگردانند تا لبخند شما در بهترین حالت خود باقی بماند.

اینستاگرام دکتر سپیده کاظمی زاده

ونیر کامپوزیت در اصفهان توسط دکتر سپیده کاظمی زاده

نمونه درمان ونیر کامپوزیت در اصفهان توسط دکتر کاظمی زاده

نمونه درمان ونیر کامپوزیت در اصفهان توسط دکتر سپیده کاظمی زاده

ما درمطب دندانپزشکی دکتر سپیده کاظمی زاده در اصفهان، هنگامی که بیمار برای معاینه وارد می شود، دندان های بیماررا معاینه میکنیم و مشخص می کنیم که آیا مراجعه کننده عزیز کیس مناسبی برای درمان ونیر کامپوزیت هستند یا خیر. هنگامی که ما یک ایده واضح از دندان های بیمار داشته باشیم، موثرترین روش درمانی را توصیه می کنیم. اگر بیمار هر گونه نگرانی داشته باشد، ما قبل از انجام عمل به سوالات بیمار پاسخ خواهیم داد. در زیر تعدادی از خدمات کامپوزیت دندان در اصفهان و در مطب دکتر سپیده کاظمی زاده، عنوان شده است:

 • کامپوزیت دندان شکسته
 • کامپوزیت های دندانی قدامی
 • کامپوزیت های دندانی خلفی
 • کامپوزیت های یونیورسال
 • کامپوزیت های فلو
 • کامپوزیت های میکرو فیلینگ
 • کامپوزیت های هیبریدی
 • کامپوزیت های نانوهیبرید

ونیر کامپوزیت دندان در چند جلسه انجام می‌شود؟

ونیر کامپوزیت دندان یکی از درمان های زیبایی است که تنها در یک جلسه 6 الی 7 ساعته میتوان تعداد 5 الی 7 دندان را درمان زیبایی نمود. این سرعت درمان ونیر کامپوزیت ها یکی از مزایای آن نسبت به لمینیت سرامیکی می باشد.

مراحل انجام ونیرکامپوزیت

در ابتدای درمان ونیر کامپوزیت در مطب دندانپزشکی زیبایی دکتر سپیده کاظمی زاده، با مراجعه به مطب و طی سه جلسه مشاوره جزییات درمان به اطلاع بیمار خواهد رسید . در صورتیکه در دندانهای شما مشکلات لثه و یا پوسیدگی های احتمالی باشد می بایست این وارد برطرف گردد. در جلسه درمان زیبایی رنگ ونیر کامپوزیت با مشورت بیمار و راهنمایی دندانپزشک نهایی خواهد شد.در جلسه درمان مواد کامپوزیتی با تکنیک لایرینگ و در نظر گرفتن ارگونومی و استانداردهای موجود ابعادی روی دندان های شما باند شده و شکل و فرم خود را میگیرند و پس از نهایی شدن با استفاده از پولیش، سطح دندان پرداخت شده و کار درمان به پایان می رسد .

استفاده از تکنیک لیرینگ دندان یا بازسازی لایه ها

️ از آنجاییکه دندان طبیعی از لایه های مختلف عاج و مینا ساخته شده،برای تقلید و بازسازی ساختاری شبیه دندان طبیعی باید در درمانهای زیبایی هم از متریالهایی که مقلد لایه های دندان هستند استفاده کرد.

 مثلا بعضی از کامپوزیتها یا سرامیک ها خصوصیاتشان شبیه عاج دندان است چه از لحاظ رنگی،چه خصوصیات نوری و …. و بعضی از کامپوزیتها یا سرامیک ها از انامل یا مینای دندان تقلید میکنند،قرار دادن هر کدام از این لایه ها در جای خود باعث طبیعی به نظر رسیدن درمان زیبایی میشود.
این روزها نماهای نچرال و استفاده از تکنیک لیرینگ طرفداران زیادی دارد و باعث خلق لبه ی دندان طبیعی حالت شفاف و شیشه ای می شود که یکسری از کامپوزیتها و سرامیکها این حالت ترانلوسنسی و شیشه ای بودن را ایجاد میکنند.

ما نیز در مرکز دندانپزشکی زیبایی دکتر سپیده کاظمی زاده، درمان های زیبایی را با استفاده از تکنیک لیرینگ در جهت نمایش بهتر و زیباتر درمان زیبایی به شما همراهان عزیز ارائه می نماییم .

کامپوزیت ونیر برای کدام افراد ممنوع است؟

با وجودیکه درمان زیبایی با استفاده از ونیر کامپوزیت ها یک درمان کم تهاجم و فاقد عوارض شدید است، ولی در مواردیکه مراجعه کننده دچار التهابات شدید و حساسیت های شدید لثه ای باشد و یا دارای دندان قروچه شبانه باشد، این درمان توصیه نمی شود. همچنین در مواردیکه فرد به درستی بهداست دهان و دندان خود را رعایت نمی کند و یا دچار لقی شدید دندان ها و ضعف ریشه دندان است و یا ورزش های رزمی با خطر برخورد و آسیب به دندان ها انجام میدهد نیز درمان کامپوزیت ونیر توصیه نمی گردد .

ونیرکامپوزیت در اصفهان دکتر سپیده کاظمی زاده

طول عمر ونیر کامپوزیت چند سال است؟

در صورتیکه انجام درمان ونیر کامپوزیت را زیر نظر متخصص این درمان انجام دهید و استاندار های درمانی لازم انجام شود و بیمار هم با دقت و حساسیت بالا به فکر رعایت بهداشت و نگهداری از ونیر کامپوزیت ها باشد، این روکش ها می تواندد 7 الی 10 سال کارایی و زیبایی لازم را داشته باشند . بنابراین طول عمر ونیر کامپوزیت ها نسبت مستقیمی با بهداشت دهان و دندان شما دارد.

عوامل اثر گذار بر قیمت ونیر کامپوزیت

 • کیفیت موارد و متریال های مورد استفاده
 • ضخامت لازم برای درمان و میزان مصرف کامپوزیت
 • تکنیک مورد استفاده و تفاوت بین دندانپزشک عمومی و متخصص
 • شدت مشکلات دندان ها
 • شهر محل سکونت
 • تعداد واحد های مورد نیاز برای درمان ونیرکامپوزیت
 • نیاز به ارتودنسی قبل از درمان زیبایی که یک درمان ترکیبی به حساب می آید.

مزایای استفاده از کامپوزیت ونیر

 • بدون عوارض جانبی و تهاجمی
 • انجام درمان در یک جلسه 6 الی 7 ساعته
 • دارای شکل ظاهری شبیه دندان های اصلی
 • بدون نیاز به لابراتوار و هزینه کمتر نسبت به لمینیت های سرامیکی
 • بدون نیاز به قالب گیری
 • عدم آسیب به دندان های مجاور
 • درخشندگی و براقیت بالا حتی پس از پالیش های سالانه
 • قیمت مناسب نسبت به درمان های جایگزین

 

نمونه های درمانی دکتر سپیده کاظمی زاده متخصص کامپوزیت دندان

التهاب لثه پس از ونیر کامپوزیت

اصولا التهاب لثه ها پس از ونیر کامپوزیت یک اتفاق عادی است و چند ساعت پس از انجام درمان زیبایی از بین می رود. این التهاب به دلیل تطبیق پذیری لثه ها با مواد جدید است که مقداری زمان بر خواهد بود.

حساسیت دمایی پس از درمان ونیر کامپوزیت

اصولا دندان ها پس از درمان ونیر کامپوزیت مقداری به گرما و سرما حساس می شوند.البته این حساسیت گذرا است و پس از مدت زمانی ازبین می رود. بهتر است پس از درمان ونیر کامپوزیت از خوردن غذاهای خیلی گرم یا خیلی سرد خودداری نمایید .

مدت زمان انجام ونیر کامپوزیت در مرکز دندانپزشکی زیبایی دکتر سپیده کاظمی زاده چقدر است؟

انجام درمان ونیر کامپوزیت در اصفهان در مطب دکتر کاظمی زاده در طی یک جلسه 6 ساعته برای 8 الی 10 واحد ونیر کامپوزیت انجام میگردد. البته بیماران در صورت خستگی در مراحلی از درمان می توانند استراحت داشته باشند چون درمان ونیر کامپوزیت نیاز به درمان بی حسی ندارد.
در این مرکز برای مراجعینی که با محدودیت زمانی رو برو هستند خدمات درمانی در ساعت ها و روز های خاص با هماهنگی قبلی انجام می شود.

شکستن دندان های ونیر شده و ترمیم مجدد آن

در بعضی از بیماران به دلیل خوردن خوراکی های سفت مثل تخمه، آجیل، ته دیگ و … ممکن است لبه های دندانهای کامپوزیت شده در اثر فشار مضاعف پریده شود. در این شرایط امکان ترمیم دندان ها وجود دارد و این یکی از مزایای ونیر کامپوزیت ها نسبت به لمینیت سرامیکی است که می توان مشکلات احتمالی را ترمیم نمود.

پاسخ سوال متداول از زبان دکتر سپیده کاظمی زاده

 

خدمات مطب کامپوزیت دندان دکتر سپیده کاظمی زاده، در شهر های دیگر اصفهان نیز انجام میگردد؟

بله بیماران در شهر های کاشان، خمینی شهر، نجف آباد و … ، نیز می توانند با مراجعه به راه های ارتباطی ذکر شده در این سایت، نوبت کامپوزیت دندان خود را رزرو کنند.

آیا دکتر کاظمی زاده پزشک عمومی هستند یا متخصص و رشته تخصص ایشان چیست؟

همانطور که در بالا ذکر شد خانم دکتر سپیده کاظمی زاده متخصص دندانپزشکی از دانشگاه علوم پزشکی هستند.  ایشان متخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی هستند.

آیا کلینیک دندانپزشکی خانم دکتر سپیده کاظمی زاده، خدمات دیگری به غیر از کامپوزیت نیز ارائه می دهد؟

بله مطب دکتر کاظمی زاده در زمینه لمینت سرامیکی، بلچینگ دندان و انواع خدمات دندانپزشکی ترمیمی در اصفهان مانند ترمیم دندان با آمالگام، عصب‌کشی و … در اصفهان، به ارائه خدمات می پردازد.

پایان

اینجا در مطب دکتر سپیده کاظمی زاده متخصص زیبایی دندان، با دستگاه های مجهز و به روز، آماده خدمت رسانی در زمینه انوع خدمات دندانپزشکی زیبایی از جمله ونیر کامپوزیت، لمینت، بلیچینگ و … به شما هم وطنان عزیز هستیم.

آیا شما نیز تجربه انجام ونیر کامپوزیت در اصفهان دارید؟ لطفا تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

صفحات مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست