دندانپزشکی زیبایی در اصفهان

اصلاح طرح لبخند، با استفاده از لمینت سرامیک ، ونیر کامپوزیتی . بلیچینگ در اصفهان | توسط بهترین متخصص دندانپزشکی ترمیمی وزیبایی در اصفهان دکتر سپیده کاظمی زاده

دندانپزشک زیبایی در اصفهان دکتر سپیده کاظمی زاده

خدمات دنداپزشکی زیبایی ما

null

ونیر کامپوزیت در اصفهان

null

لمینت سرامیکی در اصفهان

دندانپزشکی زیبایی شاخه‌ای است که به بهبود عملکرد و ظاهر دندان‌های فرد می‌پردازد. دندانپزشکی، آمیزه‌ای از هنر و علم است که باعث ایجاد زیبایی ظاهری (زیبایی‌شناسی)، سلامت دندان‌ها و سایر زمینه‌های مرتبط می‌شود. اینجا در سایت دکتر سپیده کاظمی زاده متخصص دندانپزشکی زیبایی در اصفهان با ما همراه باشید.

دندانپزشکی زیبایی در اصفهان

روشهای متداول در دندانپزشکی زیبایی در اصفهان شامل سفید کردن دندان، روکش ، پرکردن دندان، کامپوزیت دندان و ایمپلنت است. اگر دندانهای شما لکه دار، تغییر رنگ، ساییدگی، شکستگی، ناهماهنگی، بدشکل یا شکاف بین آنها هستند، ما اینجا در مطب دکتر کاظمی زاده، میتوانیم لبخند بهتری برای شما بسازیم. دکتر کاظمی زاده ظاهر لبخند شما را از طریق یک یا چند روش دندانپزشکی زیبایی، بهبود می بخشد.

اینستاگرام دکتر سپیده کاظمی زاده

لمینت سرامیکی و اصلاح طرح لبخند:

اصلاح طرح لبخند توسط درمانهایی مثل بلیچینگ، کامپوزیت ونیر، لمینت دندان و روکش تمام سرامیک انجام می شود که باعث شده رنگ، فرم، موقعیت دندانها در قوس لبخند اصلاح شود و باعث لبخندی زیبا و جذاب می شود. قبل از اینکه به شرح درمان توسط لمینت سرامیکی بپردازیم باید بدانیم که لبخندی زیباست که از یک سری اصول پیروی کند و یک دندانپزشک زیبایی با پیروی از این اصول می تواند لبخندی جذاب برای بیمار خلق کند.

 در زیر به یک سری از این اصول پایه ای در دندانپزشکی زیبایی می پردازیم:

 •  وقتی به دندانهای پیشین از روبرو نگاه می کنیم نسبت عرض به طول دندانها بایستی حدود 80% باشد به طور مثال اگر عرض یک دندان 8 میلی متر باشد طول دندان باید حدود 10 میلی متر باشد.
 •  دندانها بایستی یک شیب ملایم به سمت خط وسط یا mid line داشته باشند.
 •  از دندان پیشین میانی به سمت عقب، میزان قابل مشاهده ی دندانها کمتر می شود اگر دندان پیش میانی صددرصد مشاهده شود، دندان کناری حدود 60% دیده می شود و دندان نیش همینطور کمتر قابل مشاهده است.
 •  دندانهای پیش و نیش (دندانها شماره 1 و 3) تقریباً از نظر ارتفاع هم اندازه هستند و دندان لترال از آنها حدود 1 میلی متر کوتاه تر است.
 •  لبخند باید کاملاً در وسط صورت باشد یعنی اگر یک خط فرضی از وسط دو چشم به سمت بینی و قسمت میانی لب ها ترسیم کنیم دندانها باید در هر دو سمت این خط قرینه باشند.
 •  رنگ دندانها باید طوری باشد که همه ی دندانها یک رنگ باشند یا تفاوت رنگ در دندانها کم باشد و یک دندان خیلی سفید و یک دندان خیلی زرد نباشد.
 •  وقتی بیمار در حالت استراحت قرار دارد یا یک لبخند سطحی می زند 4- 2 میلی متر از لبه‌ی برنده ی دندانها مشخص باشد.
 •  در یک لبخند زیبا و جذاب یک خط عبوری از لبه ی برنده ی دندانهای قدامی فک بالا اگر ترسیم کنیم (خط لبخند) این خط بایستی از انحنای لب پایین تبعیت کند و با آن موازی  ‌باشد.
 •  خطی که قله ی دندانها را به هم وصل می کند (خط لثه ای) در دندان پیش و دندان نیش در یک راستا است ولی در دندان لترال حدود 1- 5/0 میلی متر این خط پایین تر است.
 •  در لبخند 1 تا 3 میلی متر از لثه ها باید مشخص باشد. اگر بیش از این مقدار از لثه ها دیده شود فرد دچار لبخند لثه ای یا Gummy Smile هست که توسط جراحی لثه یا در موارد شدیدتر توسط جراحی فک باید اصلاح شود.
 •  اگر یک خط افقی فرضی ترسیم کنیم که لبه ی برنده ی دو دندان جلویی را به هم وصل کند وقتی بیمار در حالت ایستاده است این خط باید با خطی که بین دو مردمک چشم رسم می شود موازی می باشد.

لمینیت سرامیکی در اصفهان دکتر سپیده کاظمی زاده

لمینیت دندان چیست؟

به هر گونه پوشش جهت اصلاح فرم و رنگ دندانها ونیر یا لمینت گفته می شود که اگر این پوشش از جنس پرسلن یا سرامیک باشد به آن لمینت سرامیکی یا ونیر سرامیکی اطلاق می شود.

لمینت سرامیکی یک درمان زیبا، پرطرفدار و بادوام است که مقاومت بالایی نسبت به تغییر رنگ دارد و از آن جایی که یک سرامیکی است که در دماهای بالا داخل کوره پخته می شود مقاومت و استحکام بالایی نیز دارا می باشد. و چون بازتابش نور در لمینت، مشابه دندان طبیعی است گاهی تشخیص دندان لمینت شده از دندان طبیعی دشوار است.

لمینیت سرامیکی در اصفهان دکتر سپیده کاظمی زاده

کاربرد لمینت دندان:

در زیر به صورت خلاصه به معرفی کاربرد لمینت سرامیکی می پردازیم:

 •  اصلاح دندانهایی که دچار تغییر رنگ شده اند: تغییر رنگ دندان علت های مختلفی دارد من جمله افزایش سن عصب کشی دندان، ضربه یا تروما به دندان، مصرف زیاد فلوراید (فلوروزیس)، مصرف داروهای مثل تتراسایکلین
 •  ترمیم دندانهایی که دچار ساییدگی شده اند نیز با لمینت سرامیکی قابل اصلاح می باشد.
 • ترمیم دندانهای شکسته یا لب پر شده.
 •  بستن فاصله ی بین دندانها
 •  اصلاح فرم دندانهایی که کوچکتر از حد طبیعی هستند (مثل لترال های میخی شکل یا Peg lateral)
 •  اصلاح نامنظمی های خفیف دندانی نیز توسط لمینت سرامیکی امکان پذیر است.

لمینت سرامیکی در اصفهان دکتر سپیده کاظمی زاده

چه افرادی کاندید مناسبی برای درمان لمینت سرامیکی نیستند:

در برخی موارد لمینت سرامیکی برای اصلاح طرح لبخند درمان مناسبی نیست که در ادامه به این موارد اشاره خواهیم کرد:

 • دندانهای پوسیده

دندانهایی که پوسیدگی وسیعی دارند و میزان بافت سالم دندان کم باشد از استحکام لازم برای نگهداری پرسلن و نیر برخوردار نیستند.

 • بیماری های لثه ی فعال:

اگر شخصی دچار بیماریهای فعال لثه شده در ابتدا باید نسبت به درمان مشکلات لثه اقدام کند و سپس جهت اصلاح طرح لبخند با لمینت اقدام کند.

 • عدم وجود مینای کافی روی دندان:

باند مناسب لمینت به مینای دندان، باند خوب و مطمئنی است و اگر دندان مینای کافی نداشته باشد لمینت از روی دندان جدا شده و سپس دندانی که دارای مینای کافی نیست به هیچ عنوان کاندید مناسبی برای این درمان نمی باشد.

 • افرادی که عاداتی مثل بروکسیسم Bruxism یا دندان قروچه دارند:

همانطور که دندان قروچه باعث سایش سطح دندان می شود در طولانی مدت باعث شکستن و ترک در لمینت نیز می شود.

 • افرادی با نامنظمی های شدید دندانی یا دندانهای بیرون زده:

در این افراد ابتدا باید حتماً درمان ارتودنسی انجام شود و برای این افراد درمانهایی مثل کامپوزیت ونیر و لمینت سرامیکی درمان مناسبی نیست.

اگر قصد انجام درمان زیبایی توسط لمینت سرامیکی را دارید حتماً توجه داشته باشید که به یک دندانپزشک ماهر و با تجربه مراجعه کنید چرا که تشخیص کیس مناسب درمان، میزان تراش، نحوه ی قالبگیری، همکاری با یک لابراتوآر با مهارت و نصب و چسباندن صحیح لمینت روی دندان در موقعیت طولانی مدت حائز اهمیت است.

جهت تعیین وقت مشاوره و یا درمان لمینیت سرامیکی در اصفهان می توانید با مرکز دندانپزشکی زیبایی دکتر سپیده کاظمی زاده، متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی در ارتباط باشید

خدمات دندانپزشکی زیبایی در مطب دکتر کاظمی‌زاده

خانم دکتر کاظمی‌زاده در اصفهان، در انواع شاخه‌های دندانپزشکی زیبایی به ارائه خدمات مشغول هستند انواع این شاخه‌ها شامل کامپوزیت دندان، لمینت دندان، کانتورینگ دندان و لثه، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و سایر موارد می‌باشد.
انواع این خدمات دندانپزشکی زیبایی در کلینیک دکتر کاظمی زاده، در زیر عنوان شده‌ و توضیح کوتاهی برای هر کدام داده شده است.

سفید کردن دندان (بلیچینگ) در اصفهان

سفید کردن دندان ها یکی از اساسی ترین روش های دندانپزشکی زیبایی در اصفهان و همچنین یکی از کم هزینه ترین ها است.

باندینگ دندان در اصفهان

باندینگ دندان شامل استفاده از رزین کامپوزیت همرنگ دندان است. دندانپزشک شما از این ماده برای پوشاندن و پنهان کردن ترکها، تغییر رنگ و سایر عیوب زیبایی استفاده میکند.

لمینت دندان در اصفهان

لمینت دندان ،لایه های سرامیکی ظریفی هستند که استحکام بالایی دارند، لمینت های دندانی هستند که برای پوشاندن سطح دندان استفاده می شوند. برای اطلاعات بیشتر به صفحه لمینت دندان اصفهان مراجعه کنید.

کامپوزیت دندان در اصفهان

یکی از رایج ترین روش ها برای اصلاح طرح لبخند، کامپوزیت دندان است. برای اطلاعات بیشتر به صفحه کامپوزیت دندان اصفهان مراجعه کنید.

کانتورینگ دندان در اصفهان
این روش مقدار کمی از مینای دندان را حذف می کند تا شکل دندان شما تغییر کند.

و بسیاری دیگر از روش های زیبایی مانند کراون دندان، کانتورینگ لثه و … که در مطب دکتر کاظمی زاده انجام می گردد.

دندانپزشکی زیبایی در اصفهان | کلینیک دکتر سپیده کاظمی زاده در اصفهان

قیمت عمل های دندانپزشکی زیبایی در کلینیک زیبایی دکتر کاظمی زاده

قیمت عمل‌های دندانپزشکی زیبایی در اصفهان و در کلینیک دکتر کاظمی‌زاده بسته به نوع عمل و مواد مصرفی بسیار با یکدیگر متفاوت است؛ برای مثال قیمت لمینت دندان در اصفهان بسیار بیشتر از عمل بلیچینگ است. این برای قیمت کامپوزیت دندان در اصفهان نیز صادق است. برای استعلام قیمت دقیق هر کدام از عمل های زیبایی، ما در کلینیک دکتر کاظمی زاده در خدمت شما هستیم؛ می توانید با راه های ارتباطی ذکر شده در سایت، هر گونه سوال خود درباره عمل های دندانپزشکی زیبایی را از ما بپرسید.

سوالات متداول دندانپزشکی زیبایی از زبان دکتر سپیده کاظمی زاده

خدمات دندانپزشکی زیبایی در مطب دکتر کاظمی زاده، در شهر های دیگر اصفهان نیز انجام میگردد؟

بله بیماران در شهر های دیگر اصفهان مانند مبارکه، شاهین شهر، زرین‌شهر و … ، نیز می توانند با مراجعه به راه های ارتباطی ذکر شده در این سایت، نوبت خود را رزرو کنند.

آیا دکتر کاظمی زاده پزشک عمومی هستند یا متخصص و رشته تخصص ایشان چیست؟

همانطور که در بالا ذکر شد خانم دکتر سپیده کاظمی زاده متخصص دندانپزشکی از دانشگاه علوم پزشکی هستند.  ایشان متخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی هستند.

آیا روش های ترمیمی دندان می توانند مزایای زیبایی نیز داشته باشند؟

روش های ذکر شده در بالا کاملاً جنبه زیبایی دارند. اما گاهی اوقات، درمانهای دندانپزشکی ترمیمی که دندانها را ترمیم میکنند، میتوانند ظاهر لبخند شما را نیز بهبود بخشند. به عنوان مثال، اگر دندان ترک خورده را با روکش دندان ترمیم کنید ، نه تنها سلامت و عملکرد لبخند شما را بهبود می بخشد، بلکه ظاهر آن را نیز بهبود می بخشد.
به طور مشابه، بریسهای دندانی با هدف بهبود بایت و سلامت کلی دهان شما انجام میشوند. بریس ها زیبایی لبخند شما را نیز به طرز چشمگیری بهبود می بخشند.

زمان نقاهت چقدر است؟

بستگی به نوع عمل زیبایی و تعداد دندان هایی دارد که نیاز به درمان دارند. به عنوان مثال، فردی که روی یک دندان باندینگ دندانی دارد، میتواند بلافاصله فعالیتهای عادی خود را از سر بگیرد. با این حال، فردی که کانتورینگ لثه دارد ممکن است برای بهبودی نیاز به یک یا دو روز مرخصی از کار داشته باشد. خانم دکتر می تواند به شما بگوید که چه نوع جدول زمانی بهبودی را باید انتظار داشته باشید.

نتیجه گیری با دید کلی درباره دندانپزشکی زیبایی در اصفهان

دندانپزشکی زیبایی شامل روش های مختلفی است که شامل بلیچینگ، کامپوزیت، لمینت و …. می شود. اکثر این روش ها برای اصلاح طرح لبخند استفاده می شود. در مطب دکتر سپیده کاظمی زاده متخصص دندانپزشکی زیبایی در اصفهان، اغلب این روش ها توسط خود خانم دکتر انجام می گردد.

صفحات مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست