اصلاح فاصله بین دندان ها با لمینت

فاصله بین دندان ها از جمله دغدغه های بسیاری از مراجعه کنندگان به مطب های دندانپزشکی است. در این مقاله از سایت دکتر سپیده کاظمی زاده، از بهترین متخصص های زیبایی اصفهان، در مورد فاصله بین دندانی، علل تشکیل و راه های درمان آن صحبت می کنیم. با ما همراه باشید…

اصلاح فاصله بین دندان‌ها، یکی از موارد پر تکرار درمانی در مرکز دندانپزشکی دکتر سپیده کاظمی‌زاده در اصفهان می‌باشد. بسیاری از افراد شاید سال‌ها است که به دلیل باز بودن فواصل بین دندان‌ها، خصوصاً دندان‌های قدامی، لبخند دلنشینی ندارند و به‌اصطلاح لبخند خود را می‌دزدند.

تماس با ما | شماره واتساپ مرکز دندانپزشکی زیبایی دکتر سپیده کاظمی زاده
با ظهور لمینیت و کامپوزیت دندان، بستن فاصله بین دندان‌ها توسط این متریال زیبایی رواج پیدا کرد. چرا که این دو روش نسبت به درمان ارتودنسی، کم هزینه تر و سریع‌تر می‌باشد. داشتن دندان‌هایی مرتب و بدون فاصله باعث زیبا شدن لبخند و افزایش اعتماد به نفس افراد می‌شود. اما قبل از این، بهتر است اشاره ای به علل ایجاد کنندهٔ فاصلهٔ بین دندان‌ها داشته باشیم.
کامپوزیت دندان در اصفهان

 

کانال اینستاگرام مرکز دندانپزشکی دکتر کاظمی زاده | مرکز دندانپزشکی تخصصی دکتر سپیده کاظمی زاده

دلایل ایجاد کنندهٔ دیاستم بین‌دندانی، چه چیزهایی است؟

ژنتیک

از مهم‌ترین دلایل فاصله‌دار شدن دندان‌ها، می‌توان به عوامل ژنتیکی اشاره داشت. اصولاً افرادی که بین دندان‌هایشان فاصله دارند، فرزندانشان نیز دچار این ناهنجاری هستند. هنگامی که دندان‌های فرد نسبت به سایز فک کوچک‌تر از حالت عادی است، بین دندان‌ها فاصله ایجاد می‌شود که این فاصله اصولاً به ژنتیک و وضعیت خانوادگی بر می‌گردد.

فاصله بین دندانی یا دیاستم | مرکز دندانپزشکی دکتر کاظمی زاده در اصفهان

دندان‌های کوچک‌تر از حد طبیعی

گاهی اوقات بین سایز دندان و سایز فک‌ها، تناسب وجود ندارد و دندان‌های کوچک‌تر از حد طبیعی، باعث می‌شود که بین آنها فاصله ایجاد شود. همچنین زمانی که فک بیمار بزرگ‌تر از حد طبیعی باشد نیز فاصلهٔ بین دندان‌ها زیاد می‌شود.

فرنوم بین دندان‌ها

فرنوم لب، یک بافت نازک دهانی است که محدوده داخلی لب بالا را به لثه وصل می‌کند؛ اگر این فرنوم بزرگ باشد، عامل ایجاد فاصله بین دندان‌های سانترال (دندان‌های پیشین) می‌شود.

دندان غائب یا Missing

اگر بیماری به هر علتی یکی از دندان‌هایش را نداشته باشد یا دندانی کشیده شده باشد، بین دندان‌ها فاصله ایجاد می‌شود.

مکیدن انگشت

کودکانی که عادت به مکیدن انگشت دارند، به‌مرورزمان این عادت باعث بیرون‌زده شدن فک و فاصلهٔ بین دندان‌ها می‌شود.

روش‌های بستن فاصله بین‌دندانی

روش های بستن فاصله بین دندانی | مرکز دندانپزشکی زیبایی دکتر کاظمی زاده در اصفهانحال که علت‌های ایجاد دیاستم را دانستیم، به روش‌های درمانی بستن آن می‌پردازیم:

بستن فاصلهٔ بین‌دندانی با کامپوزیت

یکی از روش‌های مقرون‌به‌صرفه و سریع برای بستن دیاستم، استفاده از کامپوزیت است که توسط کامپوزیتی که به دندان‌ها اضافه می‌شود فرم و فاصله اصلاح می‌شود.

بستن فاصلهٔ بین‌دندانی با ارتودنسی

توسط درمان‌های طولانی ارتودنسی هم می‌توان با نزدیک‌کردن دندان‌ها به یکدیگر توسط سیم، براکت و نیروهای ارتودنسی، فاصله را بست؛ ولی طول درمان، طولانی‌تر و هزینه‌بردارتر است.

بستن فاصلهٔ بین‌دندانی با لامینیت

لمینت سرامیکی دندان، یک‌لایهٔ نازک از سرامیک است و روی سطح بیرونی دندان‌ها قرار داده می‌شود که زیبایی و ماندگاری (تقریباً حدود ۱۵ سال) دارد. در این روش در جلسهٔ اول، دندان‌ها در حد 0/5 mm، تراشیده می‌شود و قالبی از فک بیمار تهیه می‌شود. سپس در لابراتوآر، مراحل ساخت سرامیک آغاز می‌شود و طوری سرامیک را فرم می‌دهند که فاصله بین دندان‌ها توسط لامی نیت پر شود. در جلسه دوم، لامی نیت روی دندان‌های بیمار امتحان شده و در صورت مناسب‌بودن چسبانده می‌شود.

تماس با ما | کانال آپارات مرکز تخصصی دندان دکتر کاظمی زاده در اصفهان

چرا بهتر است فاصلهٔ بین دندان‌ها بسته شود؟

1-  زیبایی

داشتن دندان‌های فاصله‌دار، باعث نازیبایی لبخند شده و بستن این فاصله باعث می‌شود لبخند جذاب‌تر شود.
اصلاح طرح لبخند در اصفهان

2-  جلوگیری از بوی بد دهان

بوی بد دهان یکی از مشکلات افرادی است که بین دندان‌هایشان فاصله دارد و همین امر باعث آزار و اذیت خود فرد و دیگران می‌شود. با بستن فضای باز بین دندان‌ها توسط کامپوزیت یا لامی نیت، فرد از شر این مشکل رها می‌شود.
آیا کامپوزیت باعث بوی بد دهان می شود؟

جمع‌بندی: در واقع به علت مقرون‌به‌صرفه بودن و سریع‌تر بودن دوره درمان، دندان‌پزشکان برای بستن فضای بین‌دندانی، کامپوزیت یا لامی نیت سرامیکی را پیشنهاد می‌دهند. اما ازآنجایی‌که لامی نیت، درمانی بادوام‌تر، زیباتر و نیازمند مراقبت کمتر است، همواره به‌عنوان یک درمان پر طرف‌دار و محبوب تلقی می‌شود.
شما مخاطب عزیز، در صورت نیاز به اصلاح طرح لبخند دندان‌ها با فواصل زیاد در شهر اصفهان، می‌توانید با مطب دکتر سپیده کاظمی‌زاده، متخصص دندانپزشکی زیبایی در اصفهان، در تماس باشید. ما بهترین طرح درمان را برای رفع این مشکل، برای شما پیشنهاد خواهیم داد.

همچنین برای آشنایی با خدمات مطب دندانپزشکی دکتر کاظمی زاده می توانید از صفحات اصلاح طرح لبخند لثه ای در اصفهان، بلیچینگ در اصفهان و لبخند هالیوودی در اصفهان دیدن فرمایید.

صفحات مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست